Výluka Kolín – Česká Třebová

Provozovatel dráhy Správa železnic, s. o. informuje o výlukách na železniční trati číslo 010 Kolín – Česká Třebová, které budou probíhat v úseku Pardubice hlavní nádraží – Kostěnice ve dnech 13. a 14. července 2024 vždy od 7:00 hod. do 17:00 hod..

Výluky jsou za účelem modernizace trakčního vedení v železniční stanici Pardubice hl. n..

Dopravce České dráhy, a. s. musí přistoupit k následujícím opatřením:

Osobní vlaky po dobu výluk budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou ve vyloučeném úseku v časech dle výlukového jízdního řádu.

Upozornění
Po dobu výluk nebude v úseku s náhradní autobusovou dopravou garantována služba uvedená v jízdním řádu u jednotlivých vlaků – tzn. „Přeprava spoluzavazadel“.
Přeprava kočárků bude možná pouze do vyčerpání kapacity autobusu náhradní dopravy.

Za komplikace způsobené výlukami se omlouváme.

Energetika

Vážení občané,

1) v pondělí 1.7.2024 bude v souvislosti se zpracováním místní energetické koncepce k dispozici EIC – energetické informční centrum od 15 do 17 hodin v kanceláři místostarosty na OÚ.

K dispozici pro vaše dotazy bude koordinátor MEK, který vám zodpoví dotazy ohledně změn v energetice a také jakým způsobem tyto změny můžete využít ke snížení vlastních nákladů na provoz vašich domácností a firem.

Další termíny jsou zveřejněmy na letáku v mobilním rozhlase nebo na letácích distribuovaných na obvyklých místech.

2) Současně můžete využít možností účasti an on-line webináři v úterý od 18 hodin.

Prezentace výhod komunitní energetiky

Výhody energetických společenství

Výhody sdílení energií

každé úterý, 18:00 – 19:00 hod., online  registrujte se  na        www.energetickabilance.cz/seminar1

v mobilním rozhlase najdete podrobnosti

Abychom zjistili vaše názory žádáme VÁS O ÚČAST NA ANKETĚ, KTEROU MŮŽETE VYPLNIT NA ODKAZE   www.energetickabilance.cz/anketa

Uctění památky 80 let od úmrtí pilota RAF

Dne 28.6. 2024 od 11.00 se bude konat u památníku na náměstí Hrdinů na návsi v Moravanech položení věnce

k uctění památky 80 let od úmrtí pilota RAF a místního rodáka Josefa Jiroutka.

Tohoto aktu se zúčastní i jeho syn s rodinou, který žije ve Velké Británii.

Rádi bychom pozvali všechny ty, co jsou hrdi na svého rodáka, který nasadil svůj život, abychom my mohli žít.