Vytisknout tuto stránku

Obecné informace o Senior centru Moravany

Napsal(a) 
 DSC8781

       

          Senior centrum Moravany

                nám. Hrdinů 13
               533 72 Moravany
            466 950 152 kancelář
          466 951 204 OÚ Moravany

  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

  DSC8554 DSC8558 DSC8561

 

 

 

 

 

 

Senior centrum Moravany bylo otevřeno 1. 8. 2003. Má 87 bytů, z toho 3 byty 1+1 jsou určeny pro manželské dvojice, 14 bytů je bezbarierových. Byty mají velikost cca 25 m2. Jsou vybaveny kuchyňskou linkou (elektrické spotřebiče je třeba mít vlastní), v předsíni jsou vestavěné skříně, sociální zařízení je vybaveno sprchovým koutem, umyvadlem a záchodem. Nábytek je třeba mít vlastní, rovněž i garnyže na záclony, lustr do pokoje.


V našem Senior centru působí pečovatelská služba OCH Pardubice, a to ve všední dny od 6.30 do 21,30 hod. Úhrady za pečovatelskou službu jsou účtovány dle dohodnutých úkonů podle vyhlášky PS č. 505/2006 Sb.. OCH provádí též ošetřovatelské úkony dle dohody s lékařem, tel. 775 296 847.

 

Dále je možné využít sportovní a rekondiční masáže – masáž zad, masáž šíje, masáž nohou, masáž rukou, masáž celého těla.  Veškeré úkony je nutno objednat na tel. 777 228 229 nebo přímo na pracovišti u paní Štěpánky Karafiátové.

 DSC8678

 

Je zde otevřena provozovna kadeřnictví – slečna Klára Fuksová po telefonické objednávce na tel. čísle 775 977 547.

 

 

 DSC8664

 

 

Svoji provozovnu kosmetiky otevřela slečna Jana Schejbalová. Objednávky přijímá telefonicky na čísle 734 507 380.

 

 

Od ledna 2019 je zde nově otevřena provozovna pedikúry - slečna Ludmila Havířová. Objednávky na tel. 737 802 664.

 

Ke stravování je možno využít nové restaurace „Moravanský dům“, který je vzdálený od Senior centra cca 200 m. Vaří se denně včetně sobot a nedělí. Oběd stojí 80,- Kč, pro důchodce s trvalým pobytem v Moravanech a jeho místních částech 70,- Kč.

 

Na objednávku je možné zajistit pohoštění na různé oslavy a setkání. Nebo je možnost zajistit si dovážení obědů firmami z okolí (Uhřetická Lhota, Hostovice, Rosice...). Zemědělské družstvo Rosice mám v nájmu v budově Senior Centra mimo masny i půltový prodej, kde je možno zakoupit základní potraviny, ale dát si i pivo, kávu, zákusky, chlebíčky a další dobroty. Půltový prodej funguje pouze v dopoledních hodinách.

 

Přímo v areálu Senior centra je masna, kterou má v nájmu ZD Rosice u Chrasti. Zde můžete denně mimo neděle a pondělí zakoupit čerstvé pečivo, čerstvé maso a uzeninu přímo ze ZD Rosice.

 

Návštěvy, které přijedou za obyvateli Senior centra mohou přespat ve dvoulůžkovém pokoji pro hosty. Cena za jednu noc je 200,- Kč.

 

Společné prostory Senior centra jsou vybaveny moderním nábytkem. Ke společným akcím slouží vkusně a účelně vybavená klubovna a taneční parket ve vstupní hale.

 

Nájemníci založili Občanské sdružení Senior centrum, v jejím čele pracuje paní Věra Otradovská. Pořádají kulturní, společenské, turistické a zábavné akce. Přes zimu organizují odpoledne plná her v klubovně, hraní šipek, turistické vycházky, posezení s vážnou hudbou. V létě využívají krb ke grilování a posezení s kytarou.

 

Pondělky patří Klubu důchodců Moravany, jehož členové se scházejí také v Senior centru, ochotně přibírají do svých řad i nové zájemce a jejich program je rovněž bohatý. Navíc pořádají i různé výlety, besedy, zábavy s živou hudbou...

 

Podmínky přidělení bytu v Senior centru Moravany:
1) Výše nájemného:
a/ v případě obsazení 1 osobou 3.000 – 3.200,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 1.380,- Kč
b/ při obsazení 2 osobami 3.400 – 3.700,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 1.930,- Kč
c/ byt 1+1 4.900 – 5.300,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 2.230,- Kč.

2/ Cena obsahuje:
vytápění, dodávku teplé a studené vody, úklid, otop společných prostor, odběr el. energie ve společných prostorách, likvidaci domovního odpadu, čištění odpadních vod, údržbu budov a zařízení.

3/ Cena neobsahuje:
cenu el. energie spotřebované v bytě (samostatné měření v bytě, smlouva s VČE), stravné, úhrady pečovatelské služby.

4/ V DPS nelze ubytovat občany trvale ležící a ty, jejichž zdravotní stav vyžaduje léčení a trvalé odborné ošetřování v lůžkovém zdravotnickém zařízení, občany trpící psychózami a psychickými poruchami, při nichž nemocný může ohrozit sebe i druhé, respektive jeho chování znemožňuje klidné soužití v kolektivu, osoby trpící chronickým alkoholismem a jinou závažnou toxikomanií, občany s tuberkulózou..

5/ Podmínkou přidělení bytu je rovněž přihlášení k trvalému pobytu v obci Moravany.

 

Máte-li zájem, můžete nás navštívit po předchozí telefonické domluvě na telefonním čísle 466 951 204 OÚ Moravany nebo nás kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Byty si můžete prohlédnout po předchozí telefonické dohoděa získat případné další informace. Osobou pověřenou podávat tyto informace je paní Alena Schejbalová.