Masopust v Moravanech 2015

Pozvání na masopust do Moravan

Po dlouhé přestávce se skupina nadšenců v Moravanech rozhodla obnovit zde již zapomenutou masopustní tradici.

V sobotu 28. února 2015 projde obcí Moravany masopustní průvod za doprovodu hudby. Průvod se vydá na cestu obcí v 10 hodin ze dvora od Křivků, odbočí k panu starostovi požádat o povolení ke vstupu do obce a bude pokračovat dům od domu po trase,

která je uvedena na internetových stránkách obce www.obec-moravany.cz . Průvod masek vede laufr ( vodící průvodu), za ním pak v doprovodu jdou a tančí masky – medvěd, kominík, ženich , nevěsta, doktor, cikánky atd.

K tradičním maskám se tak mohou přidat i nové, plné invence a zápalu místních obyvatel. U většiny stavení pak na účastníky průvodu i přihlížející hosty čeká pohoštění slaného i sladkého a hlavně něco k truňku pro zahřátí.

Letošní průvod je v pořadí již třetí a bude se konat za každého počasí. Přijďte se podívat, jak se dokážou lidé z naší obce pobavit.

Masopustní veselí bude pokračovat závěrečnou taneční zábavou na sále hospody v Platěnicích od 20 hodin. K poslechu a tanci hraje žívá hudba z Městce. Těšíme se i zde na vaši hojnou účast. Všem občanům Moravan a sponzorům děkujeme za jejich podporu.

Mapa masopustního průvodu:

masopust mapa

POPLATKY A SVOZ ODPADU

upozorneni vyber poplatky odpady 2019 banner maly   

upozorneni svozy odpady 2019 banner maly

Důležitá hlášení

Obecně závazné vyhlášky

PROJEKTY A DOTACE

 A4 diplomy 2018 web20

 

povodnovy plan.moravany

KRIZOVÉ ŘÍZENÍ

Jak postupovat při vyhlášení krizového stavu a informace o možném výskytu krizových rizik v katastrálních územích obce Moravany?

krizovy stav zachranari

VŠE NALEZNETE ZDE ! 

SLUŽBY

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x