Obecné informace o Senior centru Moravany

 DSC8781

       

          Senior centrum Moravany

                nám. Hrdinů 13
               533 72 Moravany
    Tel: 466 950 152 kancelář
           466 951 204 OÚ Moravany


  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 DSC8554 DSC8558 DSC8561Senior centrum Moravany bylo otevřeno 1. 8. 2003. Má 87 bytů, z toho 3 byty 1+1 jsou určeny pro manželské dvojice, 14 bytů je bezbarierových. Byty mají velikost cca 25 m2. Jsou vybaveny kuchyňskou linkou (elektrické spotřebiče je třeba mít vlastní), v předsíni jsou vestavěné skříně, sociální zařízení je vybaveno sprchovým koutem, umyvadlem a záchodem. Nábytek je třeba mít vlastní, rovněž i garnyže na záclony, lustr do pokoje.


V našem Senior centru působí pečovatelská služba OCH Pardubice, a to ve všední dny od 7.00 do 15,30 hod. Úhrady za pečovatelskou službu jsou účtovány dle dohodnutých úkonů podle vyhlášky MPSV č. 182/1991 Sb. OCH provádí též ošetřovatelské úkony dle dohody s lékařem, tel. 775 296 847.

Dále je možné využít sportovní a rekondiční masáže – masáž zad, masáž šíje, masáž nohou,  masáž rukou, masáž celého těla.  Veškeré úkony je nutno objednat na tel. 777 228 229 nebo přímo na pracovišti u paní Štěpánky Karafiátové.

 DSC8678

 Můžete využít i pedikérku paní Ivu Šprojcarovou, která pracuje také přímo v našem objektu, a to v pondělí a úterý dle objednání. Objednávky na tel. 775 296 829.

 DSC8664

Nově zde otevřela svoji provozovnu kosmetiky slečna Jana Schejbalová. Objednávky přijímá telefonicky na čísle 734 507 380.

Je zde otevřena provozovna kadeřnictví – slečna Klára Fuksová po telefonické objednávce na tel. čísle 775 977 547.

  DSC8701Pro stravování je možno využít výborné kuchyně, kterou má v nájmu paní Lenka Pírková. Vaří se denně mimo sobot a nedělí. Výběr je ze dvou jídel, v pátek ze tří jídel. Po celý týden je možné vybrat si i z minutkového menu za 85,- Kč. Oběd stojí 68,- Kč, pro důchodce s trvalým pobytem v Moravanech a jeho místních částech 62,- Kč.

 

 DSC8695Na objednávku je možné zajistit pohoštění na různé oslavy a setkání. Dále je možné zároveň je v provozu obsluhuje i pultový prodej, kde je možno zakoupit základní potraviny, denní tisk, ale dát si i pivo, kávu, zákusky, chlebíčky a další dobroty.

 

 

 

Přímo v areálu Senior centra je masna, kterou má v nájmu ZD Rosice u Chrasti. Zde můžete denně mimo neděle a pondělí zakoupit čerstvé pečivo, čerstvé maso a uzeninu přímo ze ZD Rosice.

Návštěvy, které přijedou za obyvateli Senior centra mohou přespat ve dvoulůžkovém pokoji pro hosty. Cena za jednu noc je 200,- Kč.

Společné prostory Senior centra jsou vybaveny moderním nábytkem. Ke společným akcím slouží vkusně a účelně vybavená klubovna a taneční parket ve vstupní hale.
Nájemníci založili Občanské sdružení Senior centrum, v jejím čele pracuje paní Věra Otradovská. Pořádají kulturní, společenské, turistické a zábavné akce. Přes zimu organizují odpoledne plná her v klubovně, hraní šipek, turistické vycházky, posezení s vážnou hudbou. V létě využívají krb ke grilování a posezení s kytarou.
Pondělky patří Klubu důchodců Moravany, jehož členové se scházejí také v Senior centru, ochotně přibírají do svých řad i nové zájemce a jejich program je rovněž bohatý. Navíc pořádají i různé výlety, besedy, zábavy s živou hudbou...

Podmínky přidělení bytu v Senior centru Moravany:
1) Výše nájemného:
a/ v případě obsazení 1 osobou 3 000 – 3 200,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 1 380,- Kč
b/ při obsazení 2 osobami 3 400 – 3 700,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 1 930,- Kč
c/ byt 1+1 4 900 – 5 300,- Kč/měsíc podle velikosti bytu, z toho záloha na služby činí 2 230,- Kč.

2/ Cena obsahuje:
vytápění, dodávku teplé a studené vody, úklid, otop společných prostor, odběr el. energie ve společných prostorách, likvidaci domovního odpadu, čištění odpadních vod, údržbu budov a zařízení.

3/ Cena neobsahuje:
cenu el. energie spotřebované v bytě (samostatné měření v bytě, smlouva s VČE), stravné (cena 1 oběda pro důchodce je ,-Kč), úhrady pečovatelské služby.

4/ Žadatel musí splňovat podmínky stanovené Vyhláškou MPSV č. 182/1991 Sb. (v DPS nelze ubytovat občany trvale ležící a ty, jejichž zdravotní stav vyžaduje léčení a trvalé odborné ošetřování v lůžkovém zdravotnickém zařízení, občany trpící psychózami a psychickými poruchami, při nichž nemocný může ohrozit sebe i druhé, respektive jeho chování znemožňuje klidné soužití v kolektivu, osoby trpící chronickým alkoholismem a jinou závažnou toxikomanií, občany s tuberkulózou).

5/ Podmínkou přidělení bytu je rovněž přihlášení k trvalému pobytu v obci Moravany.

Máte-li zájem, můžete nás navštívit po předchozí telefonické domluvě na telefonních číslech 466 950 152 kancelář SC, 466 951 204 OÚ Moravany nebo nás kontaktovat na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Byty si můžete prohlédnout po předchozí telefonické dohoděa získat případné další informace. Osobou pověřenou podávat tyto informace je paní Alena Schejbalová.

Obecně závazné vyhlášky

PROJEKTY A DOTACE

 A4 diplomy 2018 web20

 

povodnovy plan.moravany

KRIZOVÉ ŘÍZENÍ

Jak postupovat při vyhlášení krizového stavu a informace o možném výskytu krizových rizik v katastrálních územích obce Moravany?

krizovy stav zachranari

VŠE NALEZNETE ZDE !